x
Voice Recognition
Search

Contact Us

Staff Directory

Allan, Jennifer
12-Month Secretary
Allison, Julie
General Worker
Anderson, Robert
Custodian
Angotti, Teresa
Assistant Cook
Atkinson, Jay
Custodial-Maintenance
Bacola, Christine
BCIT
Battaglini, Anthony
Social Studies
Behers, James
Custodian
Benedek, James
Technology Education
Betler, Matt
Technology Education
Bissell, Christine
General Worker
Bonatesta, Zachary
World Language
Breisinger, Denise
English
Bricklemyer, Charlotte
12-Month Secretary
Bricklemyer, Douglas
Technology Aide
Bruschi, Paul
Skyward/PA State Reporting Specialist
Burks, Patti
Special Education
Carsone, Kacey
Science
Cherpak, William
Athletic Director
Ciechalski, Melissa
Cook
Ciechalski, Stephen
Technology Aide
Cokley, Gwenna
English
Cook, Nicole
Science
Corbin, William
Social Studies
Damico, Lynn
General Worker-Floater
Dawson, Gerry
Director of Technology
Dewit, Rene`
General Worker-Van Driver
Dopudja, Marko
Custodial-Maintenance
DOUGHERTY, KATELYN
ParaProfessional
Doyle, Jonathan
Special Education
Duda, Chris
Custodial-Maintenance
Dusak, Melissa
10-Month Secretary
Egan, Molly
General Worker
Erdely, Gregory
Mathematics
Fedoris, Tracy
General Worker
Fink, Natalie
Art
Floyd, Elizabeth
World Language
Fluhme, Ashley
English
Fouts, Gregg
Social Studies
Freeman, Leah
Social Studies
Gallagher, Ashley
School Nurse
Giger, Dan
Gifted
GRACHEN, JACKIE
ParaProfessional
Gruntz, Kenneth
Industrial Technology
Guyton, Karen
Custodian
Haggerty, Lynne
10-Month Secretary
Hannon, Katherine
Science
HIMMLER, ROSS
Science
Hollis, Kelly
Social Studies
Hrizo, Erin
ParaProfessional
Hruska, Jack
Custodial-Maintenance
Jaber, Ola
World Language
Karcher, Heidi
Science
Kassimer, Jennifer
Educational Technology Specialist
Kaszonyi, Justin
Social Studies
Kaszonyi, Lauren
English
Kauffman, Tamara
ParaProfessional
Kilcoyne, Michael
Guidance Counselor
Knaresborough, Adam
Assistant Principal
Kostella, Daniel
Mathematics
Kostella, Lisa
BCIT
Koval, David
Mathematics
Kuhse, Erikka
Assistant Principal
Lander, Michelle
Social Worker
Lazur, Jill
Custodial Attendant
Leininger, Emily
Life Skills
Leopold, Kimberly
World Language
Lucci, Julie
Music
Magdic, Julie
Mathematics
Maple, Karen
Guidance Counselor
Matta, Wendy
Science
Mccambridge, Jeanette
Custodian
McClain, Brian
Science
McHugh, Amanda
Health & Phys Ed
Mchugh, Jennifer
Health & Phys Ed
Mele, Casie
Custodian
Merklin, Brad
Science
Meucci, Sherry
BCIT
Milan, Eric
Network Engineer
Miller, Kelly
English
Mirabella, James
Music
Montgomery, Tressa
Mathematics
Moore, Lindsey
Family & Consumer Science
Morgan, Megan
Speech/Language
Muffi, Denise
General Worker
Murphy, Peter
Principal
Namestka, Jason
Science
Oster, Pat
Health & Phys Ed
Patton, Ronna
Custodial Attendant
Pawlikowski, Toni
General Worker
Peiritsh, Holly
English
Peters, Brian
School Police Officer
Petersavage, Marlo
English
Petro, Andrea
ParaProfessional
Ranalli, Daniel
Custodian
Resnik, Dennis
Mathematics
Ritter, Dana
Special Education
Romito, Allison
World Language
Rose, Michael
Health & Phys Ed
Ross, Crystal
12-Month Secretary
Salopek, Kirk
Art
Scears, Kelly
Social Studies
Shearouse, David
English
Sherred, Beth
Custodian
Snyder, Linda
Custodian
Sobeck, Austin
Custodian
Sobeck, Joe
Custodial-Maintenance
Sosanko, Melissa
Mathematics
Staffen, Frank
Mathematics
Steiner, Lisa
Custodian
Stoicovy, Michele
Family & Consumer Science
Stright, Bridget
Special Education
Sydeski, Lisa
Social Studies
Thurner, Samantha
General Worker
Tipton, Julie
Journalism/Public Speaking
TRIFFANOFF, MATTHEW
Director of Food Services
Wedel, Patricia
Custodian
Weibl, Kate
Science
Wetzel, William
Art
Winkworth, Daniele
Social Studies
Yeager, Erin
Guidance Counselor
Zanetti, Jeffrey
Mathematics

Administration

Pete Murphy
Principal
 
Adam Knaresborough
Assistant Principal 
 
Erikka Kuhse
Assistant Principal 
 
William Cherpak
Athletic Director